Uutta Lykin Amicassa: voit maksaa välipalat myös lähimaksuna
25/02/2014

Keskiviikkona 26.2.2014 Elisa Lompakolta 50 nopeimmalle 20 euroa välipalarahaa lähimaksuihin

Lauttasaaren yhteiskoulun Amica-ravintola on ottanut käyttöön välipalakortin vaihtoehdoksi nopean lähimaksamisen. Uusi maksutapa mahdollistaa alle 25 euron ostosten tekemisen ilman tunnuslukua asettamalla maksukortti tai -tarra maksupäätteen kylkeen. Maksuvälineessä on oltava lähimaksuominaisuus.

Elisa Lompakko -palvelu tarjoaa lähimaksamiseen Elisa Maksutarran, joka toimii prepaid- eli latausperiaatteella. Käyttörahaa siirretään omalta pankkitililtä kuukausimaksuttomaan Elisa Lompakko -palveluun, josta tehdyt lähimaksut veloitetaan. Vanhemmat voivat siirtää kätevästi rahaa lykkiläisen Lompakko-tilille maksuttomalla Rahaviestillä. Palvelun ikäraja on 15 vuotta. Lisätietoa palvelusta löydät täältä: elisa.fi/lompakko.

Lykkiläiset saavat Elisa Maksutarran veloituksetta Elisa Lompakko -ständiltä Lykistä tämän viikon keskiviikkona 26.2.2014 klo 10–14 tai Elisan myymälästä.

Keskiviikkona 26.2.2014 50 ensimmäistä ständikävijää saa 20 euroa käyttörahaa maksutarralleen.

Tervetuloa ständille tutustumaan Elisa Lompakkoon ja hakemaan ilmaiseksi oma lähimaksutarrasi!

Terveisin
Elisa Lompakko