Liity kannatusyhdistyksen jäseneksi

Liity kannatus-
yhdistyksen jäseneksi

Lauttasaaren yhteiskoulu on yksityinen kannatusyhdistyksen ylläpitämä koulu, jossa on perusopetuksen vuosiluokat 7-9 ja Kansainvälisen liiketoiminnan lukio. Lauttasaaren yhteiskoulun kannatusyhdistys ylläpitää koulua ja huolehtii koulurakennuksen kunnosta ja laajentamisesta Lauttasaaren kasvaessa. Yhdistys myös järjestää erilaisia koulun toimintaa tukevia tilaisuuksia sekä vastaanottaa lahjoituksia, avustuksia ja testamentteja.

Yhdistyksen vuosikokous on maalis-huhtikuussa ja siitä ilmoitetaan Lauttasaarilehdessä ja koulun kotisivuilla. Vuosikokouksessa valitaan hallitus (6-8 jäsentä). Hallitus valitsee keskuudestaan puheenjohtajan ja varapuheenjohtajan. Kannatusyhdistyksen hallitus ja vahvistetut jäsenmaksut löytyvät yhteystiedoista kohdasta hallitus.

Yhteystiedot

Jäseneksi voit liittyä maksamalla jäsenmaksun koulun tilille
FI78 5541 2820 0257 66.